poniedziałek, 29 lipca 2019

GDAŃSK: linia 169 dojedzie do Lotniska

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku zyska dodatkowe połączenie autobusowe. Co prawda będzie ono służyć przede wszystkim mieszkańcom Osowej i Klukowa, ale zapewni ono także dojazd do samej Oliwy. Mowa o linii 169, obecnie kończącej trasę na końcówce Osowa Przesypownia. Od września zacznie ona kursować dłuższą trasą, łącząc Oliwę z Osową i dalej z gdańskim lotniskiem.

Autobusy linii 169 kursować będą od września przez Barniewicką, Nowy Świat, Galaktyczną, Radarową i Słowackiego do Portu Lotniczego Gdańsk. Nie dość, że linia zapewni dodatkową łączność z lotniskiem, to jeszcze zapewni dotarcie do szkoły w Klukowie uczniom z Osowej. Stało sę to możliwe dzięki przeprowadzeniu prac drogowych w rejonie Osowej, dzięki czemu pojawiła się tam infrastruktura umożliwiająca poprowadzenie autobusów nową trasą. Oczywiście takie rozwiązanie wywołało także zaangażowanie po stronie radnych dzielnicowych z Osowej i Matarni.

Rozszerzenie oferty komunikacyjnej w tym rejonie jest niezwykle ważne. Osowa zyskuje coraz nowych mieszkańców, ponadto w rejonie lotniska rozbudowuje się tzw. zagłębie informatyczne - przybywa firm i korporacji. Częstotliwość kursowania linii zostanie zapewne utrzymana na dotychczasowym poziomie.

fot. Miasto Gdańsk

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane