środa, 10 lipca 2019

KRAKÓW: dwa warianty linii kolejowej do Myślenic

Jeszcze do 14 lipca można wypełniać ankietę dotyczącą przebiegu planowanego połączenia kolejowego z Krakowa do Myślenic. Inwestycja ma w założeniu odkorkować "zakopiankę" o 30-50%, zapewniając czas przejazdu do Dworca Głównego w maksymalnie 45 minut. Umowę na opracowanie koncepcji z lutego, za ponad 441 tysięcy złotych, realizuje International Management Services.

Opracowane zostały dwa warianty przebiegu planowanej trasy. Jedna zakłada przeprowadzenie linii kolejowej blisko zabudowań, drugi zaś wykorzystanie terenów niezabudowanych. Oba zakładają trzy opcje zakończenia linii kolejowej w samych Myślenicach. Zaplanowano nowe przystanki i stacje na terenie gmin: Siepraw, Świątniki Górne i Myślenice, oraz organizację linii dowozowych do tychże. Pierwszy wariant zakłada poprowadzenie trasy z Opatkowic przez Konary (gmina Mogilany) i Krzyszkowice do Myślenic. Drugi zaś przez Świątniki Górne i Siepraw (tam dwa warianty: przez centrum i poza nim) do Myślenic. Na terenie gminy Myślenice IMS przewiduje wspólne przebiegi dla obu wariantów od stacji Polanka, z następującymi przystankami końcowymi w Myślenicach: Asnyka, Centrum i Zarabie (wariant do wyboru).

Na tym etapie to tak naprawdę wszystko. Zakończenie opracowania wstępnej koncepcji nie będzie wiązało się z żadnymi decyzjami lokalizacyjnymi. Samorządy zamierzają dopiero ubiegać się o wsparcie finansowe ze strony UE lub rządu, choć wątpić należy, by dla linii do Myślenic znalazło się miejsce np. w KPK.

mat. IMS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane