poniedziałek, 22 lipca 2019

KRAKÓW: Pogórze 2019, czyli pięć kolejowych dni pod parą na południu kraju

Turkol po raz kolejny zaprasza na parowozowe zakończenie wakacji. W dniach od 24 do 28 sierpnia pociąg, ciągnięty wolsztyńskim Pt47, objedzie prawie całą południową Polskę. Kilkanaście przejazdów zapewni wszystkim chętnym niezapomniane wrażenia, dodatkowo istnieje możliwość wzięcia udziału w całej imprezie. Na niektórych odcinkach, ze względu na dbałość o stan parowozu, prowadzenie pociągu wspierać będzie spalinowa SM42. Pociągi zestawione będą z wagonów 1. i 2. klasy, znanych z tras PRL-u, oraz barowego wagonu WARS-u.

Pociągi zestawione będą na następujących trasach (tabele pochodzą z komunikatu na stronie TurKol.pl):

KILOF 24 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd 
Wrocław Główny-9:08
Wałbrzych Główny10:2010:45
Głuszyca11:2011:30
Nowa Ruda12:15-
Nowa Ruda-16:45
Wałbrzych Główny17:4017:55
Wrocław Główny18:50-
SOWA 24 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Nowa Ruda-12:55
Kłodzko Główne13:2013:25
Kłodzko Miasto13:35-
Kłodzko Miasto-15:40
Kłodzko Główne15:5015:55
Nowa Ruda16:30-
KOTLINA 24 SIERPNIA 2019   Przyjazd       Odjazd    
Kłodzko Miasto-13:45
Bystrzyca Kłodzka14:0014:05
Bystrzyca Kłodzka Przedmieście14:20-
Bystrzyca Kłodzka Przedmieście-15:00
Bystrzyca Kłodzka15:1515:20
Kłodzko Miasto15:35-
BESKID 25 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Wrocław Gł.-8:00
Nysa10:00-
Nysa-13:00
Kędzierzyn Koźle14:3014:45
Rybnik16:0016:15
Czechowice Dziedzice17:0017:15
Bielsko Biała17:45-
NYSA 25 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Nysa-10:30
Prudnik11:1511:40
Nysa12:20-
SZYNDZIELNIA 25 SIERPNIA 2019 PrzyjazdOdjazd 
Bielsko Biała-18:15
Czechowice Dziedzice18:4519:00
Bielsko Biała19:30-
BYSTRY 26 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Bielsko Biała-8:30
Wilkowice Bystra8:55-
Wilkowice Bystra-9:15
Bielsko Biała9:45-
KLIMCZOK 26 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Bielsko Biała-10:00
Andrychów11:0011:15
Wadowice12:00-
Wadowice-15:00
Kraków Płaszów16:30-
KREMÓWKA 26 SIERPNIA 2019Przyjazd Odjazd 
Wadowice-12:30
Andrychów13:15-
Andrychów-13:45
Wadowice14:30-
SOLNICZKA 26 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Kraków Płaszów-17:30
Brzesko18:15-
Brzesko-18:30
Kraków Płaszów19:15-
OSTROGA 27 SIERPNIA 2019Przyjazd Odjazd
Kraków Główny7:30
Brzesko8:308:45
Tarnów9:30-
Tarnów-18:45
Brzesko19:1019:15
Kraków Główny20:00-
WISŁOK 27 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Tarnów-9:45
Jasło12:1512:20
Rzeszów14:3014:45
Dębica15:4515:50
Tarnów16:30-
ŻABA 27 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Tarnów-17:00
Żabno17:40-
Żabno-18:00
Tarnów18:40-
LAJKONIK 28 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Kraków Główny-8:00
Zabierzów8:208:22
Krzeszowice8:409:00
Zabierzów9:209:22
Kraków Główny9:40-
SZTYGAR 28 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd 
Kraków Główny-10:00
Krzeszowice10:3010:45
Trzebinia12:0012:15
Mysłowice13:0013:15
Katowice13:45-
ŚLĄZAK 28 SIERPNIA 2019PrzyjazdOdjazd
Katowice-14:30
Gliwice15:3015:35
Opole Główne17:0017:30
Wrocław Główny19:30-

Bilety na wszystkie pociągi mają charakter opłat ryczałtowych, a zatem wydaje się je na dany pociąg, niezależnie od trasy przejazdu. Każdy przejazd objęty jest całkowitą rezerwacją miejsc. Większość pociągów jedzie tam i z powrotem, z wyjątkiem kursów Beskid, Klimczok, Sztygar i Ślązak - te zostaną uruchomione tylko w jedną stronę. Cennik prezentuje się następująco

  1. KILOF (24 sierpnia) - 109,00 (normalny), 89,00 (ulgowy), 40zł/os (dopłata do 1. klasy)
  2. SOWA (24 sierpnia) - 49,00 (normalny), 39,00 (ulgowy), 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  3. KOTLINA (24 sierpnia) - 39,00 (normalny), 29,00 (ulgowy), 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  4. BESKID (25 sierpnia) - 109,00 (normalny), 89,00 (ulgowy), 40zł/os (dopłata do 1. klasy),
  5. NYSA (25 sierpnia) - 36,00 (normalny), 29,00 (ulgowy), 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  6. SZYNDZIELNIA (25 sierpnia) - 49,00 (normalny), 49,00 (ulgowy), 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  7. BYSTRY (26 sierpnia) - 39,00 (normalny) 29,00 (ulgowy) 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  8. KLIMCZOK (26 sierpnia) - 79,00 (normalny) 59,00 (ulgowy) 20zł/os (dopłata do 1. klasy),
  9. KREMÓWKA (26 sierpnia) - 39,00 (normalny) 29,00 (ulgowy) 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  10. SOLNICZKA (26 sierpnia) - 49,00 (normalny) 39,00 (ulgowy) 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  11. OSTROGA (27 sierpnia) - 59,00 (normalny) 49,00 (ulgowy) 430zł/os (dopłata do 1. klasy),
  12. ŻABA (27 sierpnia) - 49,00 (normalny) 39,00 (ulgowy) 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  13. WISŁOK (27 sierpnia) - 109,00 (normalny) 89,00 (ulgowy) 40zł/os (dopłata do 1. klasy),
  14. LAJKONIK (28 sierpnia) - 39,00 (normalny) 29,00 (ulgowy) 10zł/os (dopłata do 1. klasy),
  15. SZTYGAR (28 sierpnia) - 79,00 (normalny) 59,00 (ulgowy) 20zł/os (dopłata do 1. klasy),
  16. ŚLĄZAK (28 sierpnia) - 79,00 (normalny) 59,00 (ulgowy) 20zł/os (dopłata do 1. klasy),
Dzieci do ukończenia 4 lat podróżują bezpłatnie. Bilety ulgowe przysługują dzieciom od 4. roku życia do 18. urodzin. Bilet bezpłatny zgłasza się podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego, wybierając opcję "DZIECKO DO LAT 4".

Dodatkowo obowiązuje specjalna, limitowana oferta całościowa Pogórze 2019, umożliwiająca skorzystanie z niemal wszystkich pociągów (poza pociągami Kotlina, Nysa, Szyndzielnia, Kremówka i Solniczka). Zbiorczy bilet na 5 dni nie obejmuje noclegów (po jednym we Wrocławiu i Bielsku-Białej oraz dwa w Krakowie). Bilety pakietowe są do nabycia w standardowy sposób (przez formularz rezerwacji) w następujących cenach:

Pakiet Klasa 2: 649,00 (normalny), 499,00 (ulgowy) oraz bezpłatnie dla dzieci do lat 4.,
Pakiet Klasa 1: 829,00 (normalny), 679,00 (ulgowy) i 170,00 dla dzieci do lat 4.

Bilety rezerwuje się według następującego schematu:
  • wypełniamy formularz rezerwacji TUTAJ,
  • odbieramy e-mail z automatycznym potwierdzeniem złożonego zamówienia,
  • we wskazanym dokonujemy płatności przelewem internetowym lub poleceniem zapłaty na poczcie czy w banku,
  • w ciągu 14 dni otrzymujemy potwierdzenie wpłaty i fakturę (na podany adres e-mail),
  • najpóźniej 24 godziny przez wyjazdem pociągu TurKol przysyła mailem informacje o przyznanych miejscach,
  • odbiór biletów odbywa się w już w pociągu, wyłącznie na podstawie otrzymanej faktury,
  • wszelkie pytania zgłaszać można na Infolinii TurKol.pl, pod numerem telefonu: 603 366 366.
fot. TurKol.pl 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane