środa, 17 lipca 2019

KRAKÓW: Wieliczka z kompletem autobusów Solaris

Wieliczka ma już wszystkie autobusy, zamówione przez miasto w fabryce Solaris. 6 lipca do podkrakowskiego miasta trafiło osiem autobusów: siedem Urbino 12 i jeden Urbino 8,9. Zakupy dofinansowane ze środków unijnych pozwolą niebawem uruchomić komunikację miejską w Wieliczce.

Pierwszy autobus Solaris Urbino 8,9LE trafił do Wieliczki już w listopadzie zeszłego roku. Drugim pojazdem, dostarczonym w lutym, był pierwszy z ośmiu zamówionych Solarisów Urbino 12. Wszystkie dziesięć egzemplarzy kosztowało ponad 14 milionów złotych. Co więcej, do Wieliczki dotrą niebawem także dwa, zamówione w styczniu, autobusy Iveco-MMI 72C Urby, wyprodukowanych przez firmę MMI. Pierwszy powinien pojawić się w mieście w lipcu, kolejny najprawdopodobniej do końca roku.

Wszystkie pojazdy będą miały jednolitą kolorystykę. Według planów nowy tabor ma zacząć obsługiwać linie autobusowe wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Póki co stacjonuje w "zajezdni" przy ulicy Jedynaka. Na razie nie wiadomo, jakie linie i z jaką częstotliwością uruchomione zostaną dzięki zamknięciu kontraktu jesienią.

fot. Solaris

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane