poniedziałek, 15 lipca 2019

LUBUSKIE: Koleje Mazowieckie i Arriva jadą na Pol'And'Rock!

Na tegoroczny festiwal Pol'And'Rock będzie można dotrzeć z Kujaw i Mazowsza dodatkowymi pociągami, uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie i Arrivę. Przewozy Regionalne, choć ostatecznie mają pociągi do Kostrzyna wyprawić, póki co milczą w tej sprawie.

Koleje Mazowieckie oddelegują do obsługi trasy 8-wagonowy piętrowy EZT push-pull. Pozwoli on zabrać w podróż około tysiąc pasażerów w jedną stronę. Skład z Warszawy do Kostrzyna wyjedzie 31 lipca, wróci zaś 4 sierpnia. Bilet normalny w obie strony kosztuje 199 złotych, ulgowe odpowiednio mniej: szkolny za 125,37 oraz studencki za 97,51 złotych. Będzie je można nabyć od jutra, 16 lipca, wyłącznie za pośrednictwem internetowej strony przewoźnika. Biletów będzie dokładnie tysiąc, czyli tyle, ile miejsc w składzie. Kontrola biletów będzie odbywała się przy wejściu do pociągu. Na pokładzie będzie obecny ratownik medyczny. Zostanie także wzmocniona obsada drużyny konduktorskiej. Koleje Mazowieckie zapowiadają ponadto, że w przypadku dużego zainteresowania mogą podstawić dodatkowy pociąg na festiwal. Rozkład przewiduje odjazd z Warszawy o 4:31 w środę, 31 lipca (przyjazd do Kostrzyna o 11:35), zaś powrót z Kostrzyna na 7:15 w niedzielę, 4 sierpnia, z przyjazdem do stolicy o 13:26.

Arriva z kolei, dzięki współpracy z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego, uruchomi specjalne kursy z Torunia do Kostrzyna i z powrotem aż cztery razy w ciągu festiwalu: 31 lipca, 1 sierpnia, 3 sierpnia i 4 sierpnia. Pociągi będą zatrzymywać się wyłącznie na stacjach: Toruń Główny, Bydgoszcz Główna i Kostrzyn. Odjazdy z Torunia zaplanowano o 8:45 (31 lipca, 1 i 4 sierpnia) oraz 16:22 (3 sierpnia), zaś z Kostrzyna o 1:40 (4 sierpnia) oraz o 14:20 (31 lipca, 1 i 4 sierpnia). Bilety trafią do sprzedaży w środę, 17 lipca, za pomocą strony internetowej Arrivy, portalu e-podróżnik i aplikacji mobilnej. Będzie je można też kupić na dworcach Bydgoszcz Główna, Grudziądz i Świekatowo, lub u obsługi pociągu.

fot. Arriva 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane