wtorek, 16 lipca 2019

ŁÓDŹ: Doły bez tramwajów!

Łódzkie MPK chce zawieszenia ruchu tramwajowego do pętli na Dołach. Przewoźnik wskazuje, że stan infrastruktury na tym odcinku jest od lat katastrofalny, a obecnie właściwie niemożliwe jest bezpieczne prowadzenie ruchu tramwajowego. Chodzi o odcinek między skrzyżowaniem Franciszkańskiej i Wojska Polskiego a pętlą przy Strykowskiej, który obsługują linie 1 i 6. Stosowny wniosek trafił już do Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, który to podejmie w tej sprawie ostateczne decyzje, poparte terminami. 

MPK punktuje, że na przedmiotowym odcinku występuje nadmierne zużycie główki szyny i przewodu trakcyjnego, a także liczne zapadnięcia i odchylenia szyn od pionu i poziomu. Zawieszenie ruchu musi jednak poprzedzić analiza możliwości wprowadzenia komunikacji zastępczej, co może nie być łatwe. MPK brakuje bowiem autobusów, stąd ponownie może zaistnieć konieczność poszukania podwykonawcy (choć wcześniej nie wyszło). 

Zasadniczo zaplanowana jest kompleksowa modernizacja tego odcinka, połączona z przedłużeniem trasy do nowej pętli przy stacji kolejowej na Marysinie. Problem w tym, że realizacja tego zadania zaplanowana jest dopiero na kolejne lata, zatem tramwaje na Doły mogą nie docierać przynajmniej przez 3-4 kolejne lata. Jak tak dalej pójdzie, za jakiś czas tramwaje w Łodzi będą jeździły już tylko z Retkinii na Olechów i do Chocianowic...

fot. UM Łódź

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane