sobota, 20 lipca 2019

OLSZTYN: testy tramwaju dla Cochabamby

W ubiegłym tygodniu do Olsztyna trafił tramwaj Stadler Metalica, wyprodukowany dla boliwijskiej Cochabamby. Do połowy sierpnia trwać będą jego jazdy testowe, na podstawie których producent uzyska homologację dla użytkowania z pasażerami. Testy rozpoczęły się w ostatnich dniach, a właściwie nocach, bo pojazd wyjeżdża na olsztyńskie torowiska dopiero wtedy, gdy zjadą z nich wagony olsztyńskiego MPK.

Podczas testów tramwaj nie będzie dostępny dla pasażerów, jednak jego pojawienie się w mieście  z pewnością stanowi gratkę dla miłośników komunikacji miejskiej. Jazdy testowe realizują pracownicy MPK Olsztyn, którzy zaopiekowali się nowym produktem Stadlera. Olsztyn wybrany został zresztą nieprzypadkowo. Ze względu na szerokość tramwaju, wynoszącą 2,5 metra, olsztyńska infrastruktura doskonale nadaje się do tego rodzaju sprawdzianu - kursują tam bowiem wyłącznie szerokie tramwaje Solarisa.

Stadler Metalica może pomieścić nawet 200 pasażerów, i jest produkowany w fabryce w Mińsku. Do Cochabamby ma trafić dwanaście takich składów. Każdy z nich będzie miał około 33 metry długości.

fot. MPK Olsztyn

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane