piątek, 26 lipca 2019

POZNAŃ: pętla Wilczak niemal gotowa - tramwaje wrócą we wrześniu

Pętla tramwajowa na poznańskim Wilczaku zmieniła się nie do poznania. Zakończona została zasadnicza część inwestycji, polegająca na przebudowie pętli z wyprowadzeniem torowiska w kierunku Naramowic. W ubiegłym tygodniu MPK przeprowadziło już pierwsze jazdy testowe na nowym obiekcie, który wygląda wręcz imponująco.

Nowa pętla na Wilczaku oznacza nowe torowisko, całkowicie wymienioną sieć trakcyjną oraz wygodne, dostosowane do potrzeb wszystkich grup pasażerów, perony przystankowe - zarówno przelotowe, jak i te na samej pętli. Torowisko wyposażone jest w odwodnienie, a za kierowanie ruchem odpowiada nowoczesny system sterowania zwrotnicami. Zanim trasa do Wilczaka ponownie zostanie udostępniona pasażerom, ustawione zostaną wiaty przystankowe i elementy małej infrastruktury - kosze czy ławki. Pętla, podobnie jak cała trasa na Naramowice, wyposażona zostanie w system informacji pasażerskiej, który już można zobaczyć, bo tablice elektroniczne stoją już na swoich miejscach.

Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, a więc pętla będzie spełniać wszystkie wymagania ruchu i bezpieczeństwa podróżnych, tramwaje na Wilczak wrócą we wrześniu, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego.

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane