poniedziałek, 8 lipca 2019

SOSNOWIEC: jedna oferta na przedłużenie "piętnastki"

Tramwaje Śląskie zakończyły zbieranie ofert w przetargu na wykonanie przedłużenia linii tramwajowej na terenie Zagórza. Po otwarciu ofert okazało się, że... jest tylko jedna. Złożyła ją firma NDI, która wyceniła ofertę na blisko 121,5 miliona złotych. Ciekawe, co zrobią w tej sprawie Tramwaje Śląskie, które szacowały przeznaczyć na zamówienie nieco ponad 97 milionów...

Nowa trasa ma przebiegać tunelem pod ulicą Braci Mieroszewskich, a następnie obiegać bloki na Zagórzu aż do pętli, która ma znaleźć się na wyspie ronda Jana Pawła II, u zbiegu ulicy Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Na etapie postępowania przetargowego zamawiający zmienił termin realizacji zadania, wydłużając go z 27 do 33 miesięcy od podpisania umowy. W ramach zadania wykonawca ma nie tylko wybudować nową linię, ale też uzyskać niezbędne zgody i decyzje w tym zakresie, oraz zoptymalizować projekt całości.

Teraz trzeba czekać na decyzję inwestora. Gdyby Tramwaje Śląskie zdecydowały się podpisać z NDI umowę, musiałyby dołożyć do całości prawie 30 milionów złotych. To oczywiście zależy jeszcze od zgodności oferty z warunkami przetargu.

fot. Tramwaje Śląskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane