czwartek, 18 lipca 2019

TRÓJMIASTO: kolejna modernizacja linii Reda - Hel...

Jeśli ktokolwiek myślał, że zakończona nie tak dawno modernizacja linii kolejowej 213 z Redy do Helu, której znaczenie w sezonie letnim niebotycznie rośnie, oznacza na jakiś czas spokój, jest w błędzie. PKP PLK zamierza bowiem ponownie ingerować w ten ważny turystyczny ciąg kolejowy, aby... poprawić jego przepustowość.

W ostatnich latach z linii tej zniknęła część mijanek, przez co przepustowość szlaku zmniejszyła się mimo ogólnej poprawy warunków podróżowania dzięki modernizacji torowiska. Komfort korzystania z pociągów poprawił się także dzięki nowoczesnym peronom, które jednak w niektórych przypadkach są za krótkie. Dlatego też PKP PLK zleciły opracowanie dokumentacji przygotowawczej dla projektu zwiększenia przepustowości linii. Zadanie za blisko 1,5 miliona złotych netto zrealizuje Multiconsult Polska. Przygotowana dokumentacja posłuży podejmowaniu decyzji co do realizacji projektu, ponadto stanie się częścią studium wykonalności dla ubiegania się unijne dofinansowanie. Firma przedstawi także optymalne rozwiązanie dla przeprowadzenia inwestycji.

Cóż, wystarczyłoby dołożyć po prostu drugi tor na odcinku między Redą a Władysławowem. Takie rozwiązanie powinno właściwie załatwić sprawę.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane