niedziela, 28 lipca 2019

WARSZAWA: kto wykona studium dla III linii metra?

W przetargu na opracowanie studium technicznego dla budowy pierwszego odcinka III linii warszawskiego metra wpłynęło pięć ofert. Otwarto je 16 lipca, a więc już chwilę minęło. Dlatego można na chłodno sprawdzić, co w tej sprawie wiadomo.

III linia metra powstanie jako odnoga linii drugiej, między Stadionem Narodowym a Gocławiem. Dodatkiem do całości ma być Stacja Techniczno-Postojowa Kozia Górka, wykorzystywana nie tylko przez pociągi III linii. Wybrany podmiot będzie odpowiedzialny nie tylko za samo studium, ale też za udzielenie w ten sposób informacji o optymalnym przebiegu i kosztach trasy, w zależności od wariantu. Studium ma powstać w formie analizy porównawczej dla trzech wariantów przebiegu i lokalizacji STP Kozia Górka:

  • Wariant I - zgodny z wytycznymi Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy,
  • Wariant II - zgodny z koncepcją prezydenta Rafała Trzaskowskiego,
  • Wariant III - autorski.

W każdym z wariantów chodzi o odcinek między stacjami C14 (Stadion Narodowy) a E6 (Gocław), uwzględniający wspomnianą STP. Oferty w przetargu złożyli:


  1. ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o. - 3,076 miliona złotych netto,
  2. Schuessler-Plan Inżynierzy sp. z o.o. - 2,977 miliona złotych netto,
  3. Konsorcjum Infra Centrum Doradztwa sp. z o.o. i Instytutu Kolejnictwa - 3,285 miliona złotych netto,
  4. Konsorcjum Egis Poland sp. z o.o., „Transeko” Brzeziński, Dybicz, Szagala sp.j. i Egis Rail S.A. - 1,55 miliona złotych netto,
  5. Konsorcjum Arcadis sp. z o.o., IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. oraz IDOM Consulting, Engineering Architecture, S.A.U. - 2,49 miliona złotych netto.
Wszystkie oferty mieszczą się w założonym budżecie. Metro Warszawskie zamierza bowiem przeznaczyć na to zadanie blisko 4,8 miliona złotych brutto. Poza kryterium ceny, stanowiącym 58% punktacji, o wyborze oferty zdecydują: doświadczenie koordynatora (18%), doświadczenie analityka ruchu (12%), doświadczenie planisty/urbanisty (6%) i doświadczenie projektanta w branży konstrukcyjno-budowlanej (6%).

Czekamy teraz na wyniki oceny ofert i dalsze decyzje.fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane