piątek, 12 lipca 2019

WARSZAWA: przetarg na projekt tramwaju do Dworca Zachodniego

Jest kolejny przetarg projektowy, dotyczący trasy z Woli do Wilanowa. W ubiegłym tygodniu Tramwaje Warszawskie wystartowały z postępowaniem na projekt odcinka od Bitwy Warszawskiej 1920 roku do Dworca Zachodniego. W jego skład nie wchodzi oczywiście sam tunel pod dworcem, który budowany będzie w ramach osobnej inwestycji przez PKP PLK. Zwycięzca przetargu będzie odpowiadał za przygotowanie projektu, uzyskanie wszelkich zgód i decyzji, a w konsekwencji także sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Trasa ma prowadzić w pasie między jezdniami ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, do wysokości hotelu Ibis. Tam rozpocznie się rampa wjazdowa do tunelu pod Parkiem Zachodnim. Będzie on miał ponad pół kilometra długości. Jednocześnie na skrzyżowaniu Bitwy Warszawskiej z Grójecką powstanie pełen zestaw rozjazdów tramwajowych, umożliwiający jazdę tramwajów w każdym kierunku - tzw. gwiazda.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecyduje w 80% cena oraz w 20% doświadczenie projektantów. Dokumentacja i komplet zgód powinny być gotowe w 18 miesięcy, zaś na całość zamówienia (łącznie z nadzorem autorskim) przewidziano około cztery lata. Termin składania ofert mija 8 sierpnia. Szacunkowa wartość zlecenia to blisko 3,3 miliona złotych netto.

fot. Miasto Stołeczne Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane