czwartek, 8 sierpnia 2019

JAWORZNO: przetarg na kolejne elektrobusy

Jaworzno, będące swego rodzaju prekursorem w eksploatacji elektrycznych autobusów miejskich, zamierza powiększyć swoją flotę o kolejne dwadzieścia tego typu pojazdów. W zeszłym tygodniu ogłoszony został dwuczęściowy przetarg na pięć pojazdów klasy MIDI oraz piętnaście autobusów MAXI. Tym samym w Jaworznie elektrobusy stanowić będą niebawem niemal połowę taboru.

Pierwsza część postępowania, obejmująca pięć autobusów elektrycznych o długości od 8 do 10,5 metra, wyceniona została na 9,65 miliona złotych netto. Druga część obejmuje piętnaście autobusów 12-metrowych, co wyceniono na blisko 36 milionów złotych netto. W sumie całość zamówienia wyceniana jest na 45,5 miliona. Jaworzno chce kupić elektrobusy w całości niskopodłogowe, zapewne też klimatyzowane i wyposażone w znane już udogodnienia dla pasażerów.

W ocenie ofert premiowane będą: cena (60%), gwarancja (15%), parametry techniczno-eksploatacyjne (25%). Chętni na realizację zadania mogą składać oferty tylko w jednej lub w obu częściach na raz. Na takowe PKM czeka do 3 września. Przewidziany czas na realizację dostaw, liczony od dnia podpisania umowy, to 11 miesięcy. Projekt ten dofinansowany jest w ramach środków POIiŚ, jako zadanie „Zakup elektrycznego taboru autobusowego wraz z systemem inteligentnego zarządzania flotą pojazdów”.

fot. Jaworzno

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane