wtorek, 13 sierpnia 2019

KRAKÓW: kolejne autobusowe testy w MPK

W poniedziałek, 5 sierpnia, na krakowskie ulice wyjechał kolejny testowe autobus. Tym razem to przegubowy, hybrydowy Mercedes-Benz Citaro G, który zadebiutował na linii 129. Pojazd jest biały i mieści jednorazowo 135 pasażerów, z czego 41 na miejscach siedzących. Testy potrwają niemal do końca sierpnia.

Nowy model Citaro Hybrid opiera się na zintegrowanym silniku elektrycznym i silniku spalinowym, co pozwala na rekuperację energii podczas hamowania. Ponadto takie rozwiązanie wspomaga także silnik spalinowy na rozruchu, gdy silnik elektryczny podaje dodatkowy moment obrotowy na wał. Odzyskana energia elektryczna magazynowana jest w wysokiej jakości superkondensatorach, przystosowanych do szybkiej zmiany trybu magazynowania na tryb wydatkowania energii.

Autobus wyposażony jest we wszelkie udogodnienia da pasażerów, w tym bardzo wydajną klimatyzację. Wzmocnione ściany: czołowa i boczne, chronią pasażerów i kierowcę w momencie wypadku. Krakowskie testy mają za zadanie pokazać, jak tego typu pojazdy sprawdzą się w naszych warunkach. Być może kolejne hybrydy będą właśnie takie?

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane