piątek, 30 sierpnia 2019

KRAKÓW: zmiana rozkładu jazdy pociągów od 1 września

Koniec wakacji oznacza także wprowadzenie IV cyklu zamknięciowego w rozkładzie jazdy pociągów w całej Polsce. Korekta obowiązywać będzie od 1 września do 19 października. W ciągu tych siedmiu tygodni w całym kraju pociągi pojadą inaczej, także w województwie małopolskim. W rejonie Krakowa podróżowanie pociągami będzie mocno skomplikowane, i w wielu porach trudno będzie się z niego wydostać drogą szynową.

W godzinach od 23:00 do 4:00 codziennie wyłączona będzie stacja Kraków Główny, co wynika z prowadzonych prac torowych. W tym czasie część pociągów będzie zatem kursować objazdami przez Olszę, bądź wyruszy dopiero z dworca Kraków Płaszów. Tak będzie przykładowo z pociągiem z Krakowa do Wodzisławia Śląskiego, który w tym czasie pojedzie z Płaszowa przez Olszę, a z Krakowa Głównego do Zabierzowa wyruszy zastępczy autobus.

Ponownie obowiązywać będzie także przerwa w ruchu pociągów na odcinku Podłęże - Kraków. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:45 - 14:20, pociągi w kierunku Tarnowa kursować będą drogą okrężną przez Nową Hutę. Dotyczy to części połączeń Przewozów Regionalnych, składów PKP Intercity, a także pociągów Kolei Małopolskich.

Wrzesień to także ponowne zamknięcie trasy w kierunku Zakopanego. Od 2 września na odcinku Kraków - Nowy Targ kursować będą wyłącznie autobusy zastępcze, zaś z Nowego Targu do Zakopanego będzie można jechać pociągiem osobowym. Pociągi będą także kursowały z Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony do Bielska Białej, a na pozostałym odcinku pojadą autobusy. W soboty, przez cały okres obowiązywania jesiennej korekty, będzie też przerwa w ruchu pociągów na odcinku Jaworzno Szczakowa - Trzebinia, co poskutkuje wprowadzeniem zastępczej komunikacji autobusowej. Od 17 września z kolei rozpoczną się prace torowe na trasie Brzeszcze Jawiszowice - Czechowice Dziedzice. W związku z tym pociągi z Krakowa i Trzebini docierać będą wyłącznie do Oświęcimia, a dalej przewóz podróżnych odbywać się będzie komunikacją zastępczą.

Przed podróżą należy zatem koniecznie sprawdzić, czy i jak będzie funkcjonowało interesujące nas połączenie. Szczegółowe wykazy zmian:


PKP INTERCITY...fot. Dziennik Polski

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane