wtorek, 13 sierpnia 2019

ŁÓDŹ: wyłączenie torowiska na Doły staje się faktem

Najbliższa niedziela będzie ostatnim dniem kursowania tramwajów do pętli Strykowska na Dołach. Od poniedziałku, 19 sierpnia, na tej trasie pojawią się zastępcze autobusy, tramwaje zaś zmienią swoje trasy. To skutek starań MPK o zawieszenie ruchu tramwajowego na, będący w katastrofalnym stanie technicznym, torowisku. Pierwotnie miasto nie chciało na taki krok przystać, ostatecznie jednak, z uwagi na bezpieczeństwo pasażerów, do zawieszenia dojdzie. Do modernizacji trasy pozostało jeszcze przynajmniej kilkanaście miesięcy, zatem autobusy na Dołach gościć będą dość długo.

W pierwszej fazie zawieszenia ruchu, gdy prowadzone będą prace na skrzyżowaniu Franciszkańskiej i Wojska Polskiego, tramwaje linii 1 kursować będą do Radiostacji, zaś "szóstka" kończyć będzie na pętli Północna. Taki stan rzeczy utrzyma się do końca sierpnia. W tym czasie między Dworcem Fabrycznym a Dołami kursować będą autobusy linii Z1.

Gdy zakończy się naprawa łuków tramwajowych na skrzyżowaniu, przywrócona zostanie przejezdność trasy między Franciszkańską a placem Kościelnym. Będzie tamtędy kursować linia 5, z kolei "jedynka" trafi do placu Wolności, a "szóstka" do Dworca Żabieniec. Łączność Dołów z centrum zapewni wydłużona linia 59, która pojedzie z osiedla Radogoszcz Wschód do placu Wolności bez zmian, a dalej na Doły.

fot. Urząd Miasta Łódź

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane