poniedziałek, 19 sierpnia 2019

OLSZTYN: wreszcie umowa na modernizację Dworca Głównego

Postępowanie przetargowe na przebudowę i modernizację dworca Olsztyn Główny trwało długo i było burzliwe. Z różnych powodów jest to wyczekiwana inwestycja, i wreszcie nastąpił przełom. PKP SA i PKP PLK podpisały z firmą TPF umowę na wykonanie projektu przebudowy i modernizacji budynku dworcowego i peronów olsztyńskiego dworca kolejowego.

Projekt zakłada likwidację istniejącego budynku i zastąpienie go nowym, funkcjonalnym obiektem pozbawionym barier architektonicznych. Przestrzeń przeznaczona dla obsługi pasażerów pozostanie taka jak obecnie, a z dzisiejszego dworca pozostanie napis na fasadzie i mozaika wewnątrz. Jest to efekt uzgodnień z konserwatorem zabytków. Dodatkowo przebudowane zostaną perony, torowisko i rozjazdy, a mieszkańcy Zatorza zyskają dojście do peronów i dworca od ulicy Zientary-Malewskiej.

Projekt pochłonie blisko 7,8 miliona złotych, z kolei cała budowa nowej stacji to koszt ponad 32 milionów złotych. Na modernizację peronów i układu torowego PKP PLK zamierzają wydać 100 milionów złotych. Dworzec ma być gotowy w 2022 roku, z kolei cała inwestycja związana z Olsztynem Głównym planowana jest do zakończenia rok później.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane