czwartek, 22 sierpnia 2019

SZCZECIN: we wrześniu start budowy SKM

PKP PLK potwierdza, że ku końcowi idą prace projektowe i uzyskiwanie pozwoleń na budowę w ramach projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Zarządca infrastruktury planuje, że pierwsze prace rozpoczną się we wrześniu. Chodzi na początek o odcinki Skolwin - Police (LK 406) oraz modernizację stacji Gryfino na linii kolejowej 273.

Zadanie jest nieco opóźnione, bo w założeniu miało się rozpocząć w kwietniu. Projekt zakłada modernizację niemal 24 kilometrów torów kolejowych i 40 przystanków na obszarze aglomeracji. Zadanie uzyskało kolosalne wsparcie unijne - ponad 741 milionów złotych. Dzięki temu ma powstać nowoczesny, rozbudowany system szybkiej kolei, łączący Szczecin z szeregiem okolicznych miejscowości, jak Police, Gryfino, Stargard czy Goleniów.

To projekt na miarę czasów. W rozległych aglomeracjach, a taką bez wątpienia jest ta szczecińska, szybki transport szynowy jest na wagę złota. Zwłaszcza, że przy okazji mają powstać także parkingi typu Parkuj i Jedź oraz sieć stacji przesiadkowych.

fot. SKM Szczecin

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane