poniedziałek, 26 sierpnia 2019

WARSZAWA: kończy się remont wiaduktu technicznego do STP Kabaty

Kończy się remont wiaduktu z torem technicznym, który łączy Stację Techniczno-Postojową metra na Kabatach ze stacją kolejową Warszawa Okęcie. Wiadukt, składający się z czterech przęseł, nosi jeden tor i chodniki służbowe. Zmodernizowane torowisko oddano już do użytku, trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Wiadukt skończył w tym roku 35 lat, po powstał w roku 1984. Służył dostawom wagonów metra, zarówno tych rosyjskich w roku 1990, jak i najmłodszych Siemens Inspiro przez kilkoma laty. Ma blisko 105 metrów długości, a pieczę nad jego kondycją sprawuje stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. Umowę na remont przeprawy, za blisko 3,2 miliona złotych, ZTM podpisał w kwietniu z konsorcjum, na którego czele stanęło Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Remont objął zarówno remont samego toru (poprzez wymianę na nowy), jak i poprawę odwodnienia trasy, remont żelbetowych elementów konstrukcji (w tym ścian oporowych) i jej zabezpieczenie antykorozyjne.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to inwestycja nieistotna. Gdyby jednak nie ta przeprawa, Metro Warszawskie nie miałoby żadnej łączności ze światem zewnętrznym, przez co choćby wysyłanie składów na naprawy i przeglądy byłoby niemożliwe.

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane