wtorek, 20 sierpnia 2019

WARSZAWA: LOT rozwija ofertę krajową

LOT widzi w lotach krajowych potencjał. Trudno się dziwić w sytuacji, gdy pociągi utykają w notorycznych remontach, a drogi szybkiego ruchu są albo zatkane, albo też w przebudowie. Dlatego właśnie narodowy przewoźnik lotniczy zamiesza wzmocnić ofertę na trzech kierunkach z Warszawy: do Poznania, Rzeszowa i Lublina. Kolejne miasta są pewnie kwestią czasu.

Nowe rejsy z Lotniska Chopina do Poznania realizowane będą codziennie oprócz sobót, począwszy od 27 października. Zaplanowano odloty z Warszawy o 16:40 oraz z Poznania o 18:10. Lot ma potrwać godzinę. Biorąc pod uwagę, że lotnisko na poznańskiej Ławicy jest jednym z lepiej położonych krajowych portów, połączenie okaże się sukcesem. Tym samym będzie to szósty rejs z Poznania do Warszawy w ciągu dnia, czyli... prawie jak pociąg!

Oferta z Warszawy do Rzeszowa rozszerzona zostanie w poniedziałki, środy i piątki. Od 28 października, w te właśnie dni, samoloty LOT-u operować będą z Warszawy do Rzeszowa o 18:30, a w kierunku przeciwnym o 20:00. W tym przypadku czas rejsy to niespełna godzina.

Dopełnieniem całości będą dodatkowe loty do Lublina. LOT wystartował z rejsami na tej trasie na próbę, zaledwie przed rokiem. Szybko okazało się, że taka alternatywa w podróżowaniu zyskała sporą grupę zwolenników, dlatego czas na kolejne. Rejsy realizowane będą cztery razy w tygodniu, począwszy od 27 października. Lot z Lublina do Warszawy wystartuje o 6. rano w poniedziałki, wtorki, środy i piątki. Z kolei powrotny z Warszawy do Lublina zaplanowano na 22:55 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki. Widać więc, że są to godziny jak najbardziej pod kątem przesiadek, ale umożliwiają także wyskoczyć na cały dzień do Warszawy.

Wszystkie nowe połączenia krajowe obsługiwane będą samolotami Embraer i Bombardier Q400.

fot. Radio Poznań

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane