czwartek, 8 sierpnia 2019

WARSZAWA: rośnie przystanek na Powązkach

Przy ulicy Powązkowskiej, w ciągu obwodowej linii kolejowej z Zachodniego do Gdańskiej, rośnie brakujący przystanek Warszawa Powązki. Prace są mocno zaawansowane, dlatego PKP PLK utrzymuje uruchomienie przystanku jeszcze w tym roku - najpewniej w grudniu, od nowego rocznego rozkładu jazdy. Z postojów przy nowych peronach skorzystają pociągi Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa, realizujące kursy tą trasą.

Pierwszy peron już jest, trwa jego wykańczanie. Drugi peron wymaga wyrównania skarpy, co już także się dzieje. Widać już elementy nowej kładki, zapewniającej dostęp do przystanku - budowane są schody i szyby windowe. Zadanie, realizowane przez Budimex, będzie opóźnione o kilka miesięcy, bo pierwotnie przystanek miał być gotowy w kwietniu. Jest to część dużego projektu, prowadzonego w obrębie warszawskiego węzła kolejowego, za ponad 200 milionów złotych.

Pasażerowie mogą korzystać ze zmodernizowanej linii i przystanków już od października ubiegłego roku. Niestety, ze względu na prowadzone jeszcze prace tempo jazdy pociągów aglomeracyjnych nie jest zadowalające. Zakończenie budowy przystanku Warszawa Powązki wyeliminuje ten problem, i dopiero wtedy będzie dało się zauważyć rzeczywiste efekty modernizacji. Linia zyskuje na znaczeniu, a będzie jeszcze lepiej. Pasażerów z pewnością przyciągnie przyszła możliwość przesiadki do metra na przystanku Warszawa Młynów zwłaszcza, gdy spora część ruchu kolejowego zostanie tam przerzucona z modernizowanej (kiedyś w końcu) linii średnicowej.

Póki co od jutra, 9 sierpnia, część pociągów SKM i Kolei Mazowieckich będzie odwołana na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska. Do odwołania bowiem ruch pociągów prowadzony będzie jednym torem, z uwagi na budowę omawianego przystanku.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane