sobota, 31 sierpnia 2019

WROCŁAW: konieczna naprawa zmodernizowanej linii do Krotoszyna

Pod koniec marca Koleje Dolnośląskie rozpoczęły obsługę zrewitalizowanego odcinka linii kolejowej 281, z Wrocławia do Krotoszyna. Prace trwały do ostatniej chwili, bo jeszcze przez ich końcem ulewne deszcze uszkodziły nasyp między Wierzchowicami a Krośnicami. Ostatecznie udał się, a Torpol zgarnął za zadanie 155 milionów złotych. Mogłoby się zatem wydawać, że wszystko jest dobrze...

Okazuje się jednak, że PKP PLK już musiało wprowadzić ograniczenia prędkości, ze względu na uszkodzenia świeżo wyremontowanego, 40-kilometrowego odcinka. Będzie więc trzeba wykonać naprawy na linii. Na całe szczęście linia nie przeszła jeszcze pełnego odbioru, zatem wszystkie usterki w nim wskazane będą musiały zostać usunięte zanim rozpocznie się okres gwarancji. A usterek jest blisko dwadzieścia. Dotyczą one głównie słabej stabilizacji toru czy niewłaściwego naprężenia szyn na trasie.

Linia będzie musiała być znów krótkotrwale zamknięta. PKP PLK planują prace na listopad, i to wówczas linią nie przejadą pociągi. Na szczęście, albo i nie, utrudnienia dotyczyć będą właściwie tylko składów Kolei Dolnośląskich i pociągów towarowych, bo PKP Intercity większość swoich pociągów będzie już wówczas kierował trasą przez Twardogórę Sycowską.

fot. Torpol

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane