sobota, 21 września 2019

KRAKÓW: Dzień bez Samochodu po "krakosku"

Na jutro, czyli 22 września, przypada finał dorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Kulminacją jego obchodów, także w Krakowie, jest tradycyjny Dzień bez Samochodu. Tego dnia kasowniki w krakowskich tramwajach i autobusach będą wyłączone, ponieważ dla wszystkich przejazdy będą darmowe. Ma to promować korzystanie z transportu zbiorowego oraz z zaporowych parkingów Parkuj i Jedź.

Uzupełnieniem tego dnia będzie tradycyjnie funkcjonowanie Krakowskiej Linii Muzealnej. Tramwaje linii 0 kursować będą bez zmian, z kolei zabytkowe autobusy wyjadą na trasę po raz ostatni w tym roku. Tym razem będą to aż dwie linie!

Linia B kursować będzie z Kombinatu przez Plac Centralny, Dobrego Pasterza, Olszę, Basztową, Cracovię i Wolę Justowską do krańca Cmentarz Olszanica, obsługując po drodze przystanki:  Kombinat, Plac Centralny im. R. Reagana, DH Wanda, Wiślicka, Rondo Barei, Rondo Młyńskie, Rondo Mogilskie, Teatr Słowackiego, Teatr Bagatela, Cracovia Błonia, Sielanka, Chełm i Cmentarz Olszanica.

Linia M2 będzie z kolei linią mikrobusową, która pojedzie z Nowego Kleparza przez Długą, Westerplatte i Starowiślną do Rynku Podgórskiego. Zatrzyma się ona na przystankach: Nowy Kleparz, Teatr Słowackiego, Św. Wawrzyńca oraz na Rynku Podgórskim - będzie to tymczasowy przystanek przy budynku numer 7.

Obie linie obsługiwane będą zabytkowym taborem, a na przystankach pojawiać się będą co pół godziny między 10:00 a 17:00.


fot. UM Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane