piątek, 27 września 2019

KRAKÓW: zmiany autobusowe na koniec wakacji akademickich

Jeszcze chwilę trzeba będzie poczekać na powrót tramwajów w ciągu bronowickim. Tymczasem za kilka dni zaczyna się kolejny rok akademicki. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie, poza standardowym powrotem do mocniejszych rozkładów niektórych linii, wprowadza pewne zmiany zaradcze, mające nieco odciążyć zastępcze autobusy linii 708.

Od poniedziałku, 30 września, LINIE 159 i 511 zostaną czasowo skierowane na trasę objazdową. Będzie to polegało na poprowadzeniu ich od Placu Inwalidów przez Królewską, Podchorążych i Piastowską do Miasteczka Studenckiego AGH. Dla wspomnianych linii przystanek Plac Inwalidów będzie obsługiwany na Królewskiej, jak dla linii 708, z kolei przystanek Miasteczko Studenckie AGH w stronę miasta będzie obsługiwany na Piastowskiej, jak linia 102. LINIA 511 czasowo nie będzie się zatrzymywała na Miasteczku, jadąc w kierunku Przybyszewskiego. Poza tym obie linie zatrzymywać się będą na przystankach: Urzędnicza, Biprostal, Uniwersytet Pedagogiczny i Głowackiego (tylko w kierunku Miasteczka).

W miarę możliwości miasto zamierza wzmacniać dodatkowymi brygadami linię 708.

Poza tym tradycyjnie, a więc wraca LINIA 429, zaś dla LINII 502 i 503 przywrócone zostaną częstotliwości 7,5 minuty w godzinach szczytu. Ponadto LINIA 134 będzie kursowała w dni wolne co kwadrans, aż do 20 października.

fot. Magiczny Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane