sobota, 14 września 2019

WARSZAWA: metro rusza na Targówek!

Wczoraj wydane zostało pozwolenie na użytkowanie nowego odcinka II linii warszawskiego metra, wraz ze stacjami Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Oznacza to tyle, że jutro wszyscy będą mogli na własne oczy zobaczyć i przeżyć jazdę nowym odcinkiem, i to całkiem za darmo. Wydłużenie trasy linii M2 oznacza także zwiększenie pracy przewozowej. Na trasę delegowanych będzie w sumie 15 składów, co przełoży się na pewne zmiany w częstotliwości. O ile w godzinach szczytu pociągi wciąż kursować będą co 170 sekund, o tyle poza szczytem i w dni wolne będzie ich już nieco więcej. Przykładowo w niedziele i święta pociągi mają kursować co 6,5 minuty zamiast co 7,5 minuty jak dotąd.

Pierwsze pociągi z pasażerami wyjadą na nowe stacje wczesnym popołudniem. Uruchomieniu nowego odcinka będą towarzyszyły atrakcje przygotowane na parkingu przy wejściu na stację Targówek Mieszkaniowy (u zbiegu ulic Ossowskiego i Pratulińskiej). Festyn potrwa od 11 do 14. Równocześnie uruchomiony zostanie nowy Punkt Obsługi Pasażerów na stacji Trocka. W niedzielę będzie on czynny wyjątkowo od 10 do 16.

Przy okazji uruchomienia nowych stacji na Targówku, na ulice prawobrzeżnej Warszawy wyjedzie nowa linia autobusowa 269. Jak już wskazywano, będzie ona kursować co 10 minut codziennie między Bródnem a stacją metra Trocka, zajeżdżając także pod Targówek Mieszkaniowy. Pozostałe zmiany w układzie linii autobusowych wprowadzone zostaną z pewnym opóźnieniem, bo dopiero za kilkanaście dni. Najpierw ZTM chce dać mieszkańcom czas na przyswojenie sobie planowanych zmian.

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane