poniedziałek, 23 września 2019

WARSZAWA: PKP Intercity jednak wjadą na Lotnisko Chopina

Zgodnie z zapowiedziami i podejrzeniami wszelkimi, w grudniu pociągi PKP Intercity zaczną obsługiwać trasę Łódź Fabryczna - Warszawa Lotnisko Chopina. Pociągów będzie sześć par, i zgodnie z planem mają wystartować 15 grudnia.

Rzeczone połączenia mają stanowić pilotaż zapotrzebowania na taką ofertę. PKP Intercity uruchomi je we współpracy z LOT-em, przy czym zastanawia mnie poziom tej współpracy: LOT dołoży się do kursów, czy może przewoźnicy będą przekupywać pasażerów jakimiś ulgami na bilety? Najważniejsze jest, że pociągi przewoźnika mają nawiedzać stołeczne lotnisko w porach lotniczych "pików", czyli w czasie wzmożonej obsługi lotniczej. Jednocześnie pociągi mają zapewnić ciągłość wypracowanego przez lata rozkładu jazdy lokalnych przewoźników kolejowych. W połączeniu z dostępną infrastrukturą na końcowej stacji Lotnisko Chopina może być ciekawie... Sprawdzimy w listopadzie, jak już PKP PLK ostatecznie pokaże rozkłady.

Dla mieszkańców Łodzi takie połączenia to jakieś rozwiązanie, jeśli chodzi o loty. Dla mieszkańców Warszawy mogą one uchodzić równie dobrze za powietrze. Z uwagi na układ torowy warszawskiego węzła kolejowego, pociągi kursować będą między liniami kolejowymi 1 i 8 przy wykorzystaniu łącznicy numer 510, a zatem pominą wszystkie stołeczne dworce. W zamian zaplanowano postoje na przystankach Warszawa Rakowiec i Warszawa Służewiec. Może się więc okazać, że pociągi będą się doskonale sprawdzać bardziej z punktu widzenia pracowników Mordoru na Domaniewskiej niż potencjalnych pasażerów samolotów LOT-u.

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane