wtorek, 29 października 2019

BERLIN: Port lotniczy Berlin-Brandenburg ruszy za rok?

Miał wystartować w 2011 roku. Miał kosztować 2 miliony euro, a już pochłonął trzy razy więcej. Mowa o nowym porcie lotniczym Berlin-Brandenburg, który od lat nie może doczekać się ostatecznego kształtu i służył już różnym celom, w tym jako plac postojowy dla nadprodukcji samochodów Volkswagen.

Okazuje się, że padł kolejny termin uruchomienia tego dużego lotniska. Operacje lotnicze mają się tam rozpocząć w październiku przyszłego roku. Na razie mieszkańcy Berlina i okolic podchodzą do tych rewelacji ostrożnie, choć według zapewnień Engelberta Luetke Daldrupa, szefa przedsiębiorstwa zarządzającego lotniskami w stolicy Niemiec, data ta została uzgodniona już dwa lata temu, i jak pokazują analizy, nie jest zagrożona. Co więcej, niemal natychmiast zamknięte zostanie lotnisko Berlin Tegel, położone najbliżej centrum miasta. Jest ono co prawda bardzo ładne, ale też niezwykle ciasne (wzorem zamkniętego od dawna Berlin Tempelhof), co ostatecznie zadecydowało o jego zamknięciu.

Biorąc pod uwagę niemieckie problemy z lotniskiem Berlin Brandenburg należy podejrzewać, że większość czytających tę informację nie dożyje uruchomienia naszego rodzimego CPK, który ma być projektem daleko bardziej zaawansowanym finansowo i infrastrukturalnie...

fot. berlin.de

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane