czwartek, 24 października 2019

ŁÓDŹ: kolejne torowisko do wyłączenia?

W Łodzi szykuje się kolejne zawieszenie ruchu tramwajowego. Tym razem łódzkie MPK chce wyłączyć ruch tramwajowy na ulicach Legionów i Cmentarnej, do czasu przeprowadzenia remontu tego 3-kilometrowego odcinka. Miałoby się to stać 4 listopada, a stosowny wniosek do ZDiT został już złożony.

Torowisko w tym miejscu jest miejscami niezwykle zużyte. Ostatni remont, i to fragmentaryczny, miał miejsce ponad 40 lat temu. Miejscami obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h. Jeśli ZDiT przychyli się do wniosku MPK, przestaną tamtędy kursować linie 7A i 7B. Poza fatalnym stanem torowiska MPK wskazuje na skrajne zużycie sieci trakcyjnej, co grozi niebezpieczeństwem dla pasażerów.

Na szczęście los torowiska na Legionów i Cmentarnej rysuje się raczej w optymistycznych barwach. Miasto ogłosiło już bowiem przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji trasy. Zadanie obejmuje odcinek ulicy Legionów od placu Wolności do Żeligowskiego oraz Cmentarnej od Legionów i Ogrodowej, i dotyczy kompleksowej inwestycji, a więc torowiska, jezdni i chodników. Zarząd Inwestycji Miejskich czeka na oferty do 12 listopada, a dokumentacja ma być gotowa w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

fot. Gazeta Wyborcza Łódź

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane