sobota, 9 listopada 2019

GDAŃSK: będą całoroczne pociągi do Ustki

Na trasę Słupsk - Ustka wracają całoroczne pociągi! Na razie nie wiadomo jeszcze, czy stanie się to już w grudniu, czy dopiero w styczniu, ale to i tak nie ma znaczenia. Wszystko za sprawą deklaracji marszałka Struka, który obiecał zlecenie realizacji połączeń na tej trasie, które kursować będą cały rok.

Dokładny kształt rozkładu jazdy i termin ich uruchomienia będzie znany w ciągu najbliższych tygodni. Na razie wiadomo, że Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zleci obsługę połączeń Przewozom Regionalnym oraz, że kursów będzie aż 14 par. Co więcej, część z nich realizowana będzie w bezpośrednich relacjach do Gdyni, Elbląga czy nawet Bydgoszczy. przez co Ustka zyska dostęp do szeregu miejscowości, a przede wszystkim Trójmiasta. Rozkład jazdy ma być ułożony cyklicznie, by pociągi odjeżdżały mniej więcej w równych odstępach czasowych.

W ciągu kolejnych tygodni podnoszona będzie prędkość szlakowa na odcinku Słupsk - Ustka, która obecnie ustalona jest na 80 km/h. W marcu przyszłego roku uruchomiona zostanie także nowa stacja Charnowo Słupskie, która powstaje w miejscu dotychczasowego przystanku kolejowego. Znacząco wpłynie to na przepustowość linii kolejowej, co będzie miało znaczenie zwłaszcza latem. gdy do Ustki docierają sezonowe pociągi PKP Intercity oraz słynny pociąg "Słoneczny" z Warszawy. Czy w Ustce połączenia dalekobieżne będą pojawiały się także poza sezonem letnim? Raczej nie należy się tego spodziewać...

fot. TV Malbork

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane