niedziela, 3 listopada 2019

KRAKÓW: autobusem do Bodzowa

Już jutro, 4 listopada, po wielu latach starań okolicznych mieszkańców, w rejonie Kostrza pojawi się nowa linia autobusowa. Otrzymała ona wolny numer 176, i połączy węzłowy przystanek Kostrze OSP z nową końcówką Bodzów. Autobusy pojadą ulicą Tyniecką do przystanku Rodzinna, a następnie skręcą w Widłakową. Nowe przystanki to: Widłakowa (na żądanie) w rejonie posesji numer 13 oraz końcowy, Bodzów, w rejonie posesji Widłakowa 12.

Ze względu na ciasnotę na ulicy Widłakowej, do obsługi trasy skierowane zostaną najmniejsze autobusy na stanie MPK. Linia 176 będzie operować do pół godziny w szczycie oraz co mniej więcej 40 minut poza nim i w dni wolne. Dla mieszkańców Bodzowa, chcących dotrzeć do centrum, najlepszym miejscem do przesiadki będzie przystanek Rodzinna, do którego dojazd zajmie około 5 minut.

Trochę szkoda, że nowa linia nie dotrze w jakieś lepiej skomunikowane miejsce. Wszak zamiast kierować ją do Kostrza, można by raczej poprowadzić ją na Ruczaj przez ulicę Norymberską, co zapewniłoby dojazd chociażby do tramwajów. Trasa podobna, więc i koszty nie byłyby dużo większe w takim przypadku. Mim wszystko to i tak dobrze, że mimo poważnych problemów finansowych względem komunikacji miejskiej, w Krakowie pojawia się dodatkowa linia autobusowa.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane