sobota, 23 listopada 2019

KRAKÓW: autobusy obsłużą nowy kompleks Szpitala Uniwersyteckiego

Na początku tygodnia ruszyła wielka przeprowadzka Szpitala Uniwersyteckiego z części budynków na Wesołej. Do nowej siedziby przy Instytucie Pediatrii na Prokocimiu przeniosły się m.in. oddziały gastroenterologii, chirurgii czy nefrologii. W sumie lokalizację zmieniło kilka istotnych oddziałów szpitala, co wymagać będzie dużo lepszej obsługi tego rejonu miasta.

Obecnie, ulicą Jakubowskiego, tuż przy wejściu do nowego budynku Szpitala Uniwersyteckiego, kursują autobusy linii 183 oraz nowej, podmiejskiej linii 314. Ich rozkłady nie są jednak zadowalające, dlatego od poniedziałku, 25 listopada, na nową trasę skierowane zostaną także dwie kolejne linie autobusowe: 144 i 163. Autobusy kursujące do Rżąki będą w obu kierunkach, każdego dnia i we wszystkich kursach jechały ulicami Kostaneckiego i Jakubowskiego.

Autobusy linii 144 i 163 będą także, w obu kierunkach, obsługiwać przystanek Szpital Uniwersytecki/Instytut Pediatrii - jego nazwa zostanie zmieniona z obecnej: Instytut Pediatrii. Co więcej, zmianie ulegnie też nazwa przystanku Dom Spokojnej Starości, który od poniedziałku będzie nazywał się Miejskie Centrum Opieki.

Decyzja o poprowadzeniu wspomnianych linii nową trasą jest jak najbardziej zasadna, ponieważ zapewnią one dojazd do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego zarówno z rejonu Nowej Huty, jak i Prądnika Białego i Krowodrzy. Oczywiście może się okazać, że z czasem będzie trzeba dokładać kolejne autobusy, w miarę przenoszenia kolejnych klinik. Na to jednak przyjdzie jeszcze czas, ponieważ ostatnie oddziały z Kopernika i Śniadeckich trafią do Prokocimia w 2021 roku.

fot. Rynek Zdrowia

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane