czwartek, 21 listopada 2019

KRAKÓW: dwie oferty na elektryczne przegubowce dla MPK

13 listopada MPK Kraków otwarło oferty na dostawę 50 elektrycznych autobusów przegubowych. Warunkiem realizacji kontraktu jest jednak otrzymanie dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wniosek o rzeczone dofinansowanie, biorący udział w konkursie projektów CUPT, złożony został 30 stycznia 2019 roku.

MPK chciałoby zakupić 50 nowoczesnych, przegubowych autobusów elektrycznych. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, pełny monitoring wnętrza oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Mają one trafić na kluczowe linie miejskie, poruszające się w ciągu Alei Trzech Wieszczów (linie 144, 173, 179 i 503). Chętnych na dostarczenie do Krakowa nowych autobusów jest dwóch:

  • Solaris, z modelem Urbino 18 Electric, oferujący pojazdy na 134,5 miliona złotych netto,
  • EvoBus Polska (Mercedes), z modelem eCitaro G, który chce sprzedać swoje produkty za blisko 152 miliony złotych netto. 

Już wiemy, że MPK Kraków znalazło się w gronie trzynastu szczęśliwców, którzy dostaną dofinansowanie na elektryczny tabor. Teraz przyjdzie czas na kolejne kroki w sprawie rozbudowy parku autobusowego. Nowe pojazdy mają istotnie zmniejszyć poziom emisji w rejonie ATW.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane