wtorek, 12 listopada 2019

KRAKÓW: przetarg na dworzec w Swoszowicach

W oparciu o dokumentację projektową, przygotowaną przez firmę An Archi Group, PKP S.A. chcą teraz przeprowadzić remont zabytkowego dworca kolejowego Kraków Swoszowice. Ogłoszony właśnie przetarg obejmuje zarówno sam budynek dworcowy, jak i jego bezpośrednie otoczenie. Wskutek prac obiekt ma odzyskać blask i ponownie zacząć służyć podróżnym.

Budynek ma ponad 130 lat. Piętro zajmują mieszkania, parter zaś zarasta grzybem. W wyniku remontu obiekt ma odzyskać pierwotny kształt i wygląd. Na parterze znajdzie się część kolejowa, czyli kasy, poczekalnia, toalety, a także pomieszczenia komercyjne. Na piętrze z kolei znajdzie się dom kultury, funkcjonujący w ramach centrum kultury Podgórza. Wokół dworca zagospodarowana zostanie zieleń. Pojawią się nowe miejsca parkingowe, stojaki na rowery i nowoczesne oświetlenie. Dworzec z ulicą Hubalczyków połączy system schodów i pochylni.

Podmioty chętne do przeprowadzenia prac mają czas do 5 grudnia, by składać oferty. Szacunkowy koszt zamówienia to 8,6 miliona złotych netto, zaś na realizację zadania zwycięzca będzie miał 72 miesiące.

mat. PKP S.A.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane