poniedziałek, 25 listopada 2019

WARSZAWA: jest projektant linii tramwajowej do Wilanowa

Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na projekt nowej linii tramwajowej do Miasteczka Wilanów. Całość zaprojektuje firma Progreg, która wyceniła swoje usługi w tym zakresie na 9,25 miliona złotych brutto. Była to jedyna oferta mieszcząca się w założonym, na blisko 10 milionów złotych, budżecie.

Nowa trasa ma mieć 12 kilometrów długości. Wykonawca projektu będzie miał 15 miesięcy na przygotowanie kompletnej dokumentacji, wraz z uzyskaniem niezbędnych zgód i pozwoleń inwestycyjnych. Kluczowym zadaniem Progregu będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. Roboty budowlane mają zostać przeprowadzone w latach 2021-2023.

Torowisko zostanie poprowadzone od stacji Pole Mokotowskie, skąd biec będzie Rakowiecką do Puławskiej, następnie Goworka, Spacerową, Belwederską i Sobieskiego do Wilanowa. Dodatkowo powstaną dwie odnogi: w ulicy Gagarina do Czerniakowskiej oraz wzdłuż ulicy Świętego Bonifacego do pętli Stegny. Całość będzie przystosowana do obsługi przez tramwaje dwukierunkowe. Czas przejazdu tramwajem do Pola Mokotowskiego ma wynieść niespełna 20 minut.

Warszawa. Wybrano projektanta tramwaju do Wilanowa
mat. Tramwaje Warszawskie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane