wtorek, 17 grudnia 2019

KRAKÓW: Stalexport może dobudować trzeci pas na A4 pod warunkiem...

Po zapowiedzi nieznacznych upustów dla kierowców, którzy wnoszą elektronicznie opłaty za korzystanie z autostrady A4, Stalexport Autostrada Małopolska wystrzelił z kolejnym hitem. Koncesjonariusz autostrady A4 oferuje dobudowę trzeciego pasa między Krakowem a Katowicami, ale pod jednym warunkiem: koncesja zostanie przedłużona. Obecna kończy się w 2027 roku.

No cóż, takie postawienie sprawy nie dziwi, bo przecież tego typu inwestycja musi się zwrócić. Zarząd SAM zaznacza, że takową inwestycję jest stosunkowo łatwo przeprowadzić, ze względu na szeroki pas zieleni między jezdniami, który pozwala na rozbudowę autostrady o dodatkowe pasy. Gorszym tematem jest przebudowa wszystkich mostów i wiaduktów. Okazuje się ponadto, jak deklaruje prezes SAM, Emil Wąsacz, propozycja tego rodzaju została złożona rządowi już kilka lat temu, i póki co pozostaje bez odpowiedzi.

Miejmy jednak nadzieję, że mimo wszystko rzeczona autostrada zostanie w końcu uwolniona spod wdzięcznej kurateli Stalexportu, a wówczas właściwe ministerstwo załatwi sprawę jej rozbudowy. Warto pamiętać, że autostrada A4 na odcinku Kraków - Katowice jest najdroższą autostradą w Polsce, jeśli nie w Europie. Obecnie za przejazd 49-kilometrowego, płatnego odcinka, samochodem osobowym trzeba zapłacić 20 złotych, co daje, bagatela, 41 groszy za kilometr.

Znalezione obrazy dla zapytania a4 bramki brzęczkowice
mat. TVS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane