wtorek, 21 stycznia 2020

KATOWICE: zmiany w taryfie ZTM - od marca

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaproponowała zmiany w taryfie biletowej, które zaczną obowiązywać 1 marca. Wśród założeń wymienić należy nowe typy biletów, ale także pewne obniżki w obecnej taryfie. Zmiany będą obowiązywać we wszystkich pojazdach, kursujących w barwach ZTM.

Przede wszystkim potanieją bilety w ramach taryfy odległościowej, średnio o 36 groszy. Najbardziej spadną ceny biletów na najkrótszy dystans do kilometra - do kwoty 1,60 zł, czyli o 60 groszy (za bilet normalny). Bilet na największą odległość, powyżej 20 kilometrów, potanieją o 20 groszy i będą od marca kosztowały 4,40 zł. Oczywiście analogicznie potanieją bilety ulgowe. Przypomnę tylko, że taryfa odległościowa jest przypisana do karty ŚKUP i domyślnie funkcjonuje w kasownikach z czytnikami kart.

W ofercie pojawią się także nowe bilety. Będą to następujące rozwiązania:

  • BILET DZIENNY, ważny do północy w dniu skasowania; będzie on o 4 złote tańszy niż bilet 24-godzinny, a więc jest to opcja lepsza dla tych, którzy nie potrzebują podróżować nocą (10 złotych normalny i 5 złotych ulgowy),
  • BILET WIELOPRZEJAZDOWY, ważny przez 180 dni; jest to oferta skierowana do osób okazjonalnie korzystających z miejskiego transportu, ważna na obszarze całej sieci we wszystkich rodzajach komunikacji zbiorowej; pakiet będzie trzeba aktywować w wybranym przez pasażera dniu,
  • BILET GRUPOWY, w cenie 10 złotych (5 złotych ulgowy), dedykowany podróżującym wspólnie (maks. 5 osób), ważny na obszarze całej sieci; będzie on ważny 90 minut od skasowania i umożliwi przesiadki. 

Od marca emitowane bilety papierowe będą miały zmienioną szatę graficzną. Po wejściu w życie zmian bilety zakupione przed marcem będzie można normalnie użytkować do 14 marca. Później także pozostaną ważne, jednak będzie należało dokupić do nich bilety uzupełniające o nominale 10 groszy, celem wyrównania opłat.

Zmieniamy taryfę. Od 1 marca będzie taniej
fot. Zarząd Transportu Metropolitalnego

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane