czwartek, 16 stycznia 2020

KRAKÓW: znów przetarg na bronowicki węzeł przesiadkowy

Nie udało się pierwotnie, zatem Miejskie Inwestycje przystąpiły ponownie do pracy. Miasto ogłosiło nowy przetarg na stworzenie w dzielnicy Bronowice zintegrowanego węzła transportowego, który połączyć ma tramwaje, autobusy i kolej. Przedmiot postępowania to niezmiennie wykonanie projektu i zbudowanie węzła, składającego się z obszernego terminala autobusowego, parkingu Parkuj i Jedź oraz ścieżek dojścia do tramwajów oraz peronów nowego przystanku kolejowego Kraków Bronowice.

Dworzec autobusowy, który pomyślany został wewnątrz łącznicy między Armii Krajowej i Bronowicką, ma się składać z 12 peronów. Nad płytą terminala autobusowego znajdzie się parking typu Parkuj i Jedź, na który wjechać będzie można od strony Balickiej. Na razie będzie się on składać z jednej tylko kondygnacji, liczącej blisko 200 miejsc parkingowych ogólnodostępnych, a także stojaki dla rowerów i stanowiska ładowania samochodów elektrycznych. W miarę potrzeb będzie możliwe nadbudowanie kolejnej kondygnacji parkingu, w celu podwojenia ilości miejsc postojowych - taką możliwość ma przewidywać projekt. Do parkingu zbliżą się także tramwaje - peron w kierunku centrum Krakowa zostanie przeniesiony za skrzyżowanie i znajdzie się naprzeciw peronu w kierunku Widoku.

Przy wyborze oferty decydującym kryterium będzie oczywiście cena, stanowiąca 60% wagi oceny. Po 15% przypisano okresowi gwarancji i czasowi realizacji inwestycji. Ze względu na ingerencję w układ tramwajowy, także to kryterium będzie punktowane - czas wyłączenia ruchu tramwajowego od Bronowic do Bronowic Małych będzie ważył 10% oceny całościowej. Miejskie Inwestycje zakładają, że całość prac ma zakończyć się w połowie 2022 roku.

mat. przetargowe

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane