poniedziałek, 27 stycznia 2020

WARSZAWA: kolejny autobusowy przetarg MZA - tylko gazowce!

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie planują zakup w sumie 160 nowych autobusów gazowych. Ogłoszony został zapowiadany jakiś czas temu przetarg, w ramach którego do stolicy mają trafić pojazdy zasilane CNG i LNG. Postępowanie podzielono na dwa zadania, ale jedno jest wspólne: 85% punktów przyznawane będzie za cenę pojazdów.

Pierwsza część przetargu dotyczy 70 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym CNG, z czego 40 to autobusy klasy MAXI (start dostaw po 28 maja 2021 roku), a dalsze 30 do przegubowce (start dostaw po 30 kwietnia 2021 roku). Drugie zadanie to dostawa 90 przegubowych autobusów zasilanych LNG, których dostawy mają się rozpocząć po 3 grudnia 2021 roku. Chętni producenci muszą wpłacić 2,5 miliona złotych tytułem wadium, a także wykazać się doświadczeniem produkcyjnym (wymóg minimum: dostarczenie w ciągu ostatnich trzech lat autobusów klasy MAXI i MEGA zasilanych CNG za przynajmniej 40 milionów złotych netto).

Ciekawe, jakie będą wyniki tego przetargu. Niewielu producentów posiada naprawdę duże doświadczenie gazowe, szczególnie jeśli chodzi o LNG. Wydaje się, że okazji do zarobienia dużych pieniędzy nie przepuści Scania, czyli gazowy wyjadacz. Jednak terminy dostawy każą przypuszczać, że inni producenci będą mieli dość czasu, by przygotować odpowiedni tabor dla MZA. Cóż, przekonamy się za miesiąc.
Znalezione obrazy dla zapytania autobusy cng warszawa
mat. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane