czwartek, 9 stycznia 2020

WARSZAWA: latem z LOT-em do Waszyngtonu

Za kilka miesięcy ruszy kolejne bezpośrednie połączenie lotnicze Polski i Stanów Zjednoczonych. Jak słusznie podejrzewano, zniesienie wiz dla obywateli Rzeczypospolitej sprzyjać będzie rozwojowi rodzimych kierunków na drugą stronę Atlantyku. 2 czerwca PLL LOT uruchomi loty z Lotniska Chopina w Warszawie do stolicy USA - Waszyngtonu.

Rejsy mają trwać około 9 godzin. Połączenie realizowane będzie trzy razy w tygodniu, we wtorki, piątki i niedziele. Lot LO39 z Warszawy do Waszyngtonu wystartuje o 16:50 czasu polskiego, by na miejscu zameldować się o 20:30 czasu lokalnego. Z kolei powrotny lot LO40 zaplanowano z Waszyngtonu o 22:25 czasu lokalnego - przylot do Warszawy o 13:25 dnia następnego (czas polski).
Waszyngton stanowi ważny kierunek tak gospodarczy, jak i turystyczny. Siedziby ma tam siedemdziesiąt międzynarodowych firm (lub ich oddziałów), a liczne muzea, Kapitol i Biały Dom działają na turystów jak magnes. Loty realizowane będą samolotami Boeing 787 Dreamliner.

Warto pamiętać, że brak konieczności posiadania amerykańskiej wizy nie oznacza, że wystarczy nam samo zakupienie biletu lotniczego. O możliwość legalnego wjazdu do USA ubiegać należy się online, za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Koszt autoryzacji to 14 dolarów, a po pozytywnej weryfikacji zgoda wydawana jest w czasie do 72 godzin od złożenia wniosku.

LOT z nowym połączeniem do USA! Warszawa - Waszyngton od czerwca 2020
fot. Lotnisko Chopina

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane