sobota, 1 lutego 2020

KATOWICE: jest wykonawca tramwaju wgłąb Zagórza

Ponowny przetarg Tramwajów Śląskich na budowę przedłużenia linii tramwajowej wgłąb sosnowieckiego Zagórza przyniósł upragniony rezultat. Udało się wyłonić wykonawcę, który zrealizuje tę inwestycję. Nową trasą, której długość szacuje się na mniej więcej trzy kilometry, poruszać się będą tramwaje linii 15 z Katowic.

Do konkursu stanęły trzy podmioty. Termin składania ofert upłynął już pod koniec października, jednak na wybór ostateczny trzeba było czekać trzy miesiące. Decyzja zapadła 21 stycznia, a wszystko przez konieczność zwiększenia środków na realizację inwestycji z zaplanowanych 97,3 milionów złotych o blisko 12 milionów. W toku postępowania odrzucone zostały dwie oferty: NDI oraz konsorcjum Track Tec Construction i WPRD. Zwycięska okazała się oferta złożona przez konsorcjum Eurovia Polska, KZN Rail i Nowak Mosty. Oferenci zaproponowali blisko 109 milionów złotych za wykonanie prac. Choć nie była to oferta najtańsza, jednak doświadczenie kierownika budowy i robót elektrycznych zadecydowało o wyższej punktacji.

Wykonawca będzie odpowiedzialny za wykonanie projektu, uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń oraz samą budowę nowego torowiska wraz z siecią trakcyjną i przystankami. Trasa będzie biegła najpierw tunelem pod ulicą Braci Mieroszewskich, później wzdłuż Białostockiej, alei Paderewskiego i Marszałka Rydza-Śmigłego, zaś pętla znajdzie się na tarczy ronda Jana Pawła II, u zbiegu Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Wraz z budową torowiska przebudowana zostanie sama ulica Braci Mieroszewskich, z uwzględnieniem stworzenia nad tunelem tramwajowym centrum przesiadkowego.

Po uprawomocnieniu się decyzji komisji przetargowej nastąpi podpisanie umowy. Na realizację prac zwycięskie konsorcjum będzie miało 33 miesiące.

Znalezione obrazy dla zapytania tramwaje linia 15 zagórze
fot. TVS

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane