sobota, 8 lutego 2020

KRAKÓW: honorowanie biletów REGIO na magistrali E30

Modernizacja linii kolejowej z Krakowa do Katowic ciągnie się od wielu lat. Ostatnio widać zdecydowane postępy, jednak ograniczenia przepustowości ciągle powodują zastępowanie wybranych pociągów regionalnych komunikacją autobusową. W związku z tym spółka Polregio wystąpiła do PKP Intercity o wprowadzenie wzajemnego honorowania biletów na wspomnianym odcinku, w wybranych pociągach. Przewoźnicy porozumieli się, w związku z czym możliwe będzie korzystanie z dwóch pociągów dalekobieżnych na podstawie biletów ważnych z pociągach REGIO.

Pasażerowie korzystający z pociągów osobowych, będą mogli już od poniedziałku, 10 lutego, korzystać bez dopłat z przejazdów pociągami PKP Intercity. Chodzi o następujące połączenia:

  1. IC 105 Porta Moravica w relacji Kraków Główny (13:07) - Krzeszowice (13:34) - Katowice (14:54),
  2. TLK 301 Galicja w relacji Katowice (8:08) - Krzeszowice (9:23) - Kraków Główny (9:51).
Honorowanie biletów REGIO w wyznaczonych pociągach PKP Intercity zarządzone jest do 13 czerwca 2020 roku. Po tym czasie prawdopodobnie zniknie komunikacja zastępcza za pociągi REGIO, utrudniająca życie pasażerom. 


Znalezione obrazy dla zapytania: ic porta moravica
mat. Youtube

2 komentarze :

  1. Bardzo bym chciał się dowiedzieć, gdzie to na linii Katowice-Kraków widać owe "zdecydowane postępy", bo pociągi jak jeździły 2:20 na tej trasie tak jeżdżą dalej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ oczywiście, że widać. Jednak to, że nie przekładają się one na czas przejazdu w ujęciu globalnym, to już temat na inną dyskusję. Ujmę to tak: w odniesieniu do całości nawet zmniejszenie liczby połączeń w formie ZKA oznacza postęp...

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane