poniedziałek, 10 lutego 2020

RZESZÓW: dwa perony dworca głównego gotowe

Niesamowite jest, jak bardzo różnić się może tempo prac kolejowych w kraju. Podczas gdy przebudowa stacji w Trzebini, w ciągu magistrali E30, trwa od ponad roku i końca nie widać, PKP PLK w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy przebudowały dwa perony dworca Rzeszów Główny, które udostępniają podróżnym.

Nowe obiekty są większe i wyższe, posiadają zadaszenia i wszystkie niezbędne elementy informacji pasażerskiej. Perony 1 i 2 przejmą ruch na całej stacji, podczas gdy rozpocznie się remont peronu trzeciego. Wszystkie prace, wraz z instalacją nowego systemu sterowania ruchem kolejowym, mają zakończyć się latem tego roku. Wraz z uruchomieniem zmodernizowanych peronów Rzeszowa Głównego uruchomiony zostanie także drugi peron przystanku Rzeszów Zachodni, znajdującego się w rejonie alei Wyzwolenia, w dzielnicy Baranówka.

W ramach wartej 205 milionów złotych inwestycji, na dworcu głównym w Rzeszowie rozbudowywane jest także przejście podziemne, które docelowo połączy centrum miasta z ulicą Kochanowskiego i wszystkimi peronami.

Dwa nowe perony w Rzeszowie Głównym już gotowe
fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane