sobota, 22 lutego 2020

TRÓJMIASTO: wspólny bilet na nowo

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej zaproponował przed kilkoma dniami nową wersję miesięcznego biletu metropolitalnego. To prawdziwa rewolucja, przede wszystkim cenowa. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak ważne są tego typu rozwiązania.

Bilet taki będzie kosztować 150 złotych, a w przypadku biletu ulgowego - 75 złotych. Ma on uprawniać do przejazdu środkami komunikacji organizowanymi przez ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia, MZK Wejherowo, a także SKM, PKM i Przewozy Regionalne. Pruszcza Gdańskiego po Wejherowo. Jeśli prace przebiegną pomyślnie, będzie on dostępny od 1 lipca. Ze 150 złotych, pozyskanych ze sprzedaży każdego biletu, 134 złote przejdą na konto samorządu województwa, jako tzw. część kolejowa. Obecnie jedyną opcją wspólnego biletu jest dużo droższy bilet metropolitalny, składający się z dwóch biletów promocyjnych, emitowanych przez kolej i MZKZG. Kosztuje on 230 złotych, i nie znalazł jak dotąd uznania wśród mieszkańców Trójmiasta.

Krok, jaki podjęło MZKZG, stanowi odpowiedź na porozumienie Gdańska i władz województwa w sprawie wspólnego biletu dla stolicy województwa za 99 złotych miesięcznie. Wobec takiego obrotu spraw włodarze Sopotu i Gdyni oburzyli się, bardzo słusznie zresztą. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, dlatego właściwie należy Gdańskowi oddać, że terapią szokową wyzwolił lawinę. Rozmowy na temat wspólnego biletu w Trójmieście trwały już od wielu lat i jak do tej pory trudno było o jakiekolwiek sensowne rozwiązanie. Aż do teraz...

Trójmiasto. Będzie wspólny bilet za 150 zł!
fot. MZKZG

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane