sobota, 8 lutego 2020

WROCŁAW: przetarg na nowe tramwaje

Wrocław ma plan na kolejne nowe tramwaje. Tamtejsze MPK ogłosiło przetarg na zakup do 46 niskopodłogowych pociągów dla potrzeb miejskich przewozów. Zamówienie obejmuje część podstawową, którą stanowi 25 tramwajów, oraz część opcjonalną, składającą się z 21 sztuk.

W zamówieniu podstawowym chodzi o 25 tramwajów jednokierunkowych, w pełni niskopodłogowych, wraz z niezbędnym wyposażeniem i dodatkowymi elementami koniecznymi do ich obsługi i napraw (pakiet części zamiennych). Każdy z nowych pojazdów ma mieć do 32 metrów długości i być co najmniej 3-członowy. Zamówienie w części podstawowej winno zostać zrealizowane w ciągu 27 miesięcy od podpisania umowy z dostawcą. Dalsze 21 składów to opcja, na którą MPK może się zdecydować w ciągu miesiąca od zakończenia dostaw w ramach zamówienia podstawowego. Ma ono zostać zrealizowane w ciągu 8 miesięcy od zakończenia realizacji zamówienia podstawowego.

W ocenie ofert punktowane będą: cena (50%), wyposażenie tramwajów w urządzenia hydrauliczno-pneumatyczne lub elektromechaniczne niewymagające zastosowania badań UDT (4%), wyposażenie tramwajów w przetwornice statyczne wyprodukowane w technologii SIC (10%), wyposażenie tramwajów w falowniki wyprodukowane w technologii SIC (4%), poziom hałasu (8%), okres gwarancji tramwaju (5%), okres gwarancji na perforację korozyjną, pękania i powłoki lakiernicze (3%), pochyłość podłogi (4%), nacisk statyczny osi (12%). W przetargu startować mogą producenci, którzy w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowali, bądź są w trakcie dostaw minimum 20 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Na oferty MPK czeka do końca kwietnia.

Znalezione obrazy dla zapytania tramwaje wrocław
fot. wroclaw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane