niedziela, 29 marca 2020

KRAKÓW: remont torowiska na Rondzie Hipokratesa

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, od wczoraj wyłączony został ruch tramwajów do Mistrzejowic i Osiedla Piastów w Krakowie. Ma to związek z pracami utrzymaniowymi torowiska na rondzie Hipokratesa w Krakowie. Prace potrwają dwa tygodnie i stały się przyczynkiem do ciekawych modyfikacji w sieci połączeń tramwajowych.

Zmiany w połączeniach tramwajowych na obszarze Nowej Huty wyglądają następująco:

  • LINIA 5 została skrócona do Tauron Areny, jednocześnie ograniczono jej kursowanie tylko do dni powszednich, miedzy 6 a 19,
  • LINIA 9 jedzie od Ronda Kocmyrzowskiego trasą "szesnastki" do przystanku Bardosa,
  • LINIA 14 jedzie od Ronda Kocmyrzowskiego tak jak tramwaje linii 21, do Pleszowa - co drugi kurs kończy się na Kopcu Wandy, w wybranych godzinach,
  • LINIE 16 i 21 zawieszono,
  • LINIA 52 przejmuje trasę "piątki", i od Ronda Kocmyrzowskiego leci do Wzgórz Krzesławickich.
Zamiast nocnej linii 64 przez cały czas kursuje linia autobusowa 664, zaś obsługę tras wyłączonych zapewniają autobusy zastępcze: linia 709 do Mistrzejowic i 752 do Osiedla Piastów. Obie startują na Rondzie Kocmyrzowskim i kursują zasadniczo co 10 minut.

Trochę zabawne jest to, że w dobie epidemii ludziom funduje się konieczność dodatkowych przesiadek. Z drugiej strony jednak znaczny spadek pasażerów to dobry moment na takie zajęcia. Przy okazji Kraków nieco zaoszczędzi, bo przedstawione zmiany tras zapewnią spore ograniczenie realizowanych kilometrów.

Kraków: Tramwaj wypadł z szyn. Utrudnienia dla pasażerów - Kraków
fot. Onet Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane