wtorek, 3 marca 2020

LUBLIN: Lubelska Karta Miejska na start!

Rada Miasta Lublin rozpoczęła obrady nad Lubelską Kartą Miejską, czyli nowym, miejskim programem lojalnościowym, mającym w założeniu ułatwić życie mieszkańcom stolicy Lubelszczyzny.

Lubelska Karta Miejska ma zapewnić tym, którzy mieszkają w Lublinie i rozliczają się tam z podatku dochodowego, korzystanie z szeregu zniżek. Najważniejszą korzyścią mają być oczywiście tańsze bilety okresowe, podobnie jak ma to miejsce w Krakowie chociażby. Do programu włączone zostaną także dzieci zarejestrowanych mieszkańców do 18. roku  życia (lub do 25. roku życia, jeśli kontynuują naukę), a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Poza zniżkami na bilety okresowe, ulgi dotyczyć mają także oferty sportowej, kulturalnej, Strefy Płatnego Parkowania, usługowej i wielu innych.

Trwają prace nad nową taryfą i wykazem ulg. Projekt uchwały w tej sprawie ma być gotowy w II kwartale roku. Lubelska Karta Miejska ma mieć formę imiennego dokumentu ze zdjęciem, obowiązującym i wydawanym na zasadach określonych przez Prezydenta Miasta, na drodze zarządzenia.

Będzie Lubelska Karta Miejska. Tańsze bilety dla mieszkańców
fot. Urząd Miasta Lublin 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane