sobota, 4 kwietnia 2020

BYTOM: kolejne torowisko do remontu

Tramwaje Śląskie, wspólnie z władzami Bytomia, przymierzają się do odnowienia kolejnego odcinka torowiska tramwajowego w mieście. Chodzi o kilometrowy fragment trasy linii 9 w Szombierkach, w ciągu ulicy Frycza-Modrzewskiego, między Zabrzańską a ulicą Młyn Szombierski.

Ogłoszony przetarg obejmuje przede wszystkim wydłużenie odcinka dwutorowego o jakieś 250 metrów. Obecnie trasa ta jest dwutorowa jedynie w obrębie skrzyżowania z Zabrzańską. Według założeń drugi tor ma zostać dołożony na odcinku od Zabrzańskiej do Skweru Larischa. Na pozostałym odcinku, od Skweru Larischa do ulicy Młyn Szombierski, torowisko pozostanie jednotorowe, tak jak obecnie wydzielone z jezdni. Wraz z przebudową torowiska ma zostać wyremontowana cała jezdnia ulicy Frycza-Modrzewskiego, wraz z podbudową i chodnikami.

Termin składania ofert w przetargu minie 24 kwietnia. Realizacja zadania ma nastąpić w ciągu 17 miesięcy od podpisania umowy z wyłonionym w postępowaniu wykonawcą. O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują: w 60% cena realizacji, w 20% doświadczenie osób odpowiedzialnych za realizację prac oraz w 20% udzielana gwarancja. Zadanie stanowi pierwszy krok do prac związanych z remontem trasy linii 9, które mają być (kiedyś) prowadzone na terenie Rudy Śląskiej.


Znalezione obrazy dla zapytania: torowisko frycza modrzewskiego bytom
fot. rudaslaska.naszemiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane