poniedziałek, 13 kwietnia 2020

CHORZÓW: torowisko na Hajduckiej do remontu!

Firma Silesia Invest już niedługo, na zlecenie Tramwajów Śląskich, przeprowadzi remont około kilometrowego odcinka torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Hajduckiej. Przedsiębiorstwo złożyło najkorzystniejszą cenowo ofertę w, rozstrzygniętym pod koniec marca, przetargu. Z trasy tej korzystają tramwaje linii 20, łączącej chorzowski Rynek z centrum Katowic i jednocześnie z dworcem kolejowym Chorzów Batory. Jest to jedna z najistotniejszych tras tramwajowych w Chorzowie.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie odcinek torowiska i jezdni, między aleją BOWiD a ulicą Wolności. Wymienione zostanie około 1730 metrów toru pojedynczego, wraz z cała jezdnią. Torowisko zmieni ponadto swoje umiejscowienie, ponieważ znajdzie się ono w osi jezdni. Jednocześnie przy skrzyżowaniu z Dąbrowskiego tory będą rozsunięte, co ułatwi lewoskręt. Zmieni się lokalizacja dwóch przystanków tramwajowych: Chorzów Cmentarna i Chorzów Dom Działkowca.

Silesia Invest z Gliwic zaoferowała realizację zadania za niecałe 23 miliony złotych brutto. Całość ma zostać zrealizowana w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy i niestety będzie wymagała całkowitego wyłączenia ruchu tramwajowego, co zapewne będzie skutkowało skróceniem biegu linii 20 do zajezdni w Batorym. Poza tym toczy się jeszcze sprawa przetargu na modernizację torowiska w ulicy Powstańców, między Rynkiem a ulicą Chrobrego. Jeśli udałoby się rozstrzygnąć go niebawem, może wykonawcy zdążyliby zrealizować remonty równolegle, minimalizując tym samym okresy wyłączeń ruchu tramwajowego w tym rejonie.

Tramwaje Śląskie wybierają wykonawcę prac na Hajduckiej w Chorzowie
fot. Google Street Map

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane