wtorek, 14 kwietnia 2020

KATOWICE: rozpoczęły się prace na dworcu w Czechowicach-Dziedzicach


Zapuszczona stacja węzłowa w Czechowicach-Dziedzicach zmieni się nie do poznania. Kilkanaście dni temu rozpoczęła się realizacja prac w obrębie tego, najważniejszego na Podbeskidziu, węzła kolejowego. Póki co zaczęło się od mostów, jednak to dopiero początek.

W ramach prac przebudowany zostanie układ torowiska stacji Czechowice-Dziedzice. Perony zostaną zmodernizowane, a wraz z nimi infrastruktura towarzysząca. Pojawią się windy i pochylnie, a także kompleksowy system informacji pasażerskiej. W Czechowicach-Dziedzicach pojawi się Lokalne Centrum Sterowania. Ponadto zbudowany zostanie nowy most na Wiśle, w dawnej lokalizacji. Dzięki temu prędkość szlakowa pociągów będzie mogła zostać podniesiona, ponieważ wyeliminowany zostanie ostry łuk w kierunku Goczałkowic. 

Inwestycja ta stanowi element dużego projektu o wartości 1,4 miliarda złotych. Nosi on nazwę „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin – Katowice – Tychy – Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła – Czechowice – Dziedzice – Zabrzeg” i jest współfinansowany z funduszy unijnych w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Inwestycję realizuje Budimex Budownictwo, a powinna się ona zakończyć do października 2023 roku. W ramach prac nowe oblicze zyskają także przystanki Goczałkowice Zdrój i Zabrzeg.

Przednia Platforma Tramwaju: Stacje kolejowe Polski - Czechowice ...

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane