poniedziałek, 27 kwietnia 2020

WARSZAWA: LOT odwołuje zaplanowane rejsy - do połowy maja

Pierwotnie zakaz lotów pasażerskich w związku z epidemią koronawirusa, miał trwać do wczoraj. Wiadomym jest już jednak, że przedłużono go o kolejne dwa tygodnie, do 9 maja. To zapewne nie koniec, jednak być może w maju uda się rozpocząć operacje lotnicze i uratować branżę od ostatecznego upadku.

Tymczasem Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały, że wszystkie loty, które przewoźnik zaplanował do 15 maja włącznie, zostają odwołane. Dotyczy to także relacji krajowych. Wykupione bilety można przebukować, przerobić na voucher, a także po prostu zwrócić. Zgłoszeń dokonywać można online, za pośrednictwem Contact Center LOT lub u agentów, u których bilety zostały zakupione. LOT nie planuje na razie redukcji etatów, jednak trudno dziś przewidzieć, czy sytuacja nie wymusi takiego kroku w przyszłości.

Zgodnie z obecnymi regulacjami z decyzji o zakazie lotów wyłączone są loty czarterowe, zaplanowane przez touroperatorów przed 15 marca, loty prywatne realizowane samolotami do 15 miejsc siedzących, a także loty repatriacyjne i rządowe, uruchamiane na zlecenie KPRM.

Boeing 737 MAX 8| Flota samolotów PLL LOT
fot. PLL LOT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane